Yükleniyor...

Online Eğitim imkanımız sayesinde Covid-19 eğitim sürecimizi etkilemedi!

EĞİTİMDE DURAKLAMA OLMAZ!

Erenköy Koleji hiç ara vermeden eğitime başladı ve tüm hızıyla devam ediyor!

23-27 Mart haftasında Özel Erenköy Koleji Akademik Kurulu’muz tarafından coronavirüs (Covid-19) salgını sebebiyle yaşanan olağan üstü durumun gerektirdiği çalışmalar hızlı bir şekilde tamamlamış ve anaokulumuzdan ortaokula kadar tüm sınıflarda online eğitime hızlı bir şekilde başlanmıştır. Bu konuyla ilgili tüm bilgilendirmeler velilerimizle paylaşılmıştır.

Okul kademelerine göre uzaktan eğitim paket (SmartClass) programı yapılandırılmıştır. Program içeriği, yüz yüze eğitimde kullanılan kaynaklar, konu anlatım sunular, MEB yenilenen EBA erişim kaynağı, Okulistik konu anlatım ve sınavları, uzaktan sürekli destekle geri bildirim bilişimlerinden oluşmaktadır.

Sınıf ve ders öğretmenlerince SmartClass, K12.net,mail vb. sistemler üzerinden öğrencilerimize geri bildirimler verilmeye devam etmektedir.

Online derslere K12.net ten ya da web sitemizin Online Eğitim bölümünden giriş yapılabilmektedir.

Akademik Destek birimimiz, rehberlik hizmetimiz ve değerli öğretmenlerimiz öğrencilerimizin ihtiyaçlarına karşılık vermek için erişilebilir durumdadır.

ONLİNE DERS PLATFORMU
Smart Class uygulamasına (Kullanıcı adı ve şifre bilgilendirmeleri cep telefonlarına yönlendirilmiştir) giren öğrencilerimiz, velilerimize bildirilen ders programı doğrultusunda sanal sınıflarına bağlanıp öğretmenlerinden canlı ders anlatımı almaktadırlar.

  • Günde 6 saat ders yapmaya devam ediyoruz.
  • Yapılan derslerimiz sisteme otomatik olarak kayıt ediliyor. Bu sayede öğrencilerimize tekrar dersleri yapılmasına olanak sağlıyoruz.
  • Online sınavlarımız devam ediyor.
  • Diğer tüm sınıflarımız gibi anaokulu öğrencilerimiz içinde online derslerimiz devam ediyor.
  • Online veli toplantılarımız devam ediyor.
  • Online rehberlik hizmetimiz öğrencilerimize ve velilerimize destek olmaya devam ediyor.
  • Online Söyleşiler devam ediyor.
  • Online spor ve sanat derslerimiz devam ediyor.
  • LGS grubumuz her gün yapılan derslerinin yanı sıra, her gün Online olarak sınav olmaya devam ediyor.
  • Online törenlerimiz ve ortak paylaşımlarımız devam ediyor.

SINAVLAR
Yapılan dersler ne kadar değerli ise izlenecek yolu belirleme ve verimliliği ölçme de o kadar önemlidir. Bu süreçte deneme sınavlarımız online olarak devam etmektedir.

REHBERLİK
Öğrencilerimizin takibi, günlük programların verilmesi, eksikliklerin belirlenip bunu giderecek çalışmaların yapılması uzaktan eğitim sistemimizde yer almaktadır. Aynı zamanda bir telefon uzaklığında olan eğitim koçları arayarak veya whatsapp üzerinden düzenli takiplerini sağlamaktadır.

1.Uzaktan eğitim modeli ile öğrencilerimizin hafta boyu yapılan tüm çalışmalar öğretmenleri tarafından raporlanmaktadır. Bu raporlar haftalık olarak K12.net sistemi üzerinden velilerimize sunulmaktadır.
2.Tüm branşlarda ayrı ayrı kurulan whatsapp grupları ile öğrencilerimizin anlamadığı konuyla alakalı materyaller paylaşılmaktadır.
3.Bu süreçte öğrencilerimizin motivasyonu çok önemli olduğu için öğretmenlerimiz bu konuda da onlara hazırladıkları videolarla destek olmaya devam etmektedir.

BU KRİZ DURUMUNU YÖNETMEK VE BU DURUMDAN AZ HASARLI OLARAK DEĞİL,
DAHA GÜÇLÜ ÇIKMAK İÇİN ÇALIŞMALARIMIZA TÜM HIZIMIZLA DEVAM ETMEKTEYİZ!

Bu olağan dışı günlerde gösterdiği özveri ve işbirliği için velilerimize, içsel güdülenme ile heycanla ve keyifle çalışmalara online olarak devam eden bütün öğrencilerimize teşekkür ederiz..

ÖZEL ERENKÖY KOLEJİ

İLETİŞİM

Erenköy Mah. Ethem Efendi Cd. No:10, 34738 Kadıköy/İstanbul

0 216 295 25 25

bilgi@erenkoykoleji.k12.tr

HAKKIMIZDA

AKADEMİK BİRİMLER

ATATÜRK KÖŞESİ